B57561G0202F000
5S-B57561G0202F000
B57561G0202F000
NTC THERMISTOR 2K OHM 1% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3405K |
| B25/100: | 3420K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 50mW |