B57560G0503H000
5S-B57560G0503H000
B57560G0503H000
NTC THERMISTOR 50K OHM 3% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 50k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3992K |
| B25/100: | 4006K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 50mW |