B57551G0202G000
5S-B57551G0202G000
B57551G0202G000
NTC THERMISTOR 2K OHM 2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3420K |
| B25/100: | 3436K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 32mW |
| Length - Lead Wire: | 1.54 (39.00mm) |