B57550G1303G000
5S-B57550G1303G000
B57550G1303G000
NTC THERMISTOR 30K OHM 2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 30k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3973K |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 32mW |
| Length - Lead Wire: | 2.80 (71.00mm) |