B57550G0502J000
5S-B57550G0502J000
B57550G0502J000
NTC THERMISTOR 5K OHM 2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3480K |
| B25/100: | 3497K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 300??????C |
| Power - Max: | 32mW |
| Length - Lead Wire: | 2.80 (71.00mm) |