B57550G0202H000
5S-B57550G0202H000
B57550G0202H000
NTC THERMISTOR 2K OHM 3% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3420K |
| B25/100: | 3436K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 32mW |
| Length - Lead Wire: | 2.80 (71.00mm) |