B57541G1104H000
5S-B57541G1104H000
B57541G1104H000
NTC THERMISTOR 100K OHM 3% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 100k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4072K |
| B25/100: | 4092K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | 18mW |
| Length - Lead Wire: | 0.85 (21.50mm) |