B57541G1103G005
5S-B57541G1103G005
B57541G1103G005
NTC THERMISTOR 10K OHM 2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3612K |
| B25/100: | 3625K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | 18mW |
| Length - Lead Wire: | 0.85 (21.50mm) |