B57540G0502J002
5S-B57540G0502J002
B57540G0502J002
NTC THERMISTOR 5K OHM 5% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????5% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3480K |
| B25/100: | 3497K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 180mW |