B57501K0682A002
5S-B57501K0682A002
B57501K0682A002
NTC THERMISTOR 6.8K OHM 3% PROBE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 6.8k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????0.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 100??????C |
| Power - Max: | 60mW |