B57500K0103A001
5S-B57500K0103A001
B57500K0103A001
NTC THERMISTOR 10K OHM 2% PROBE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B57500 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????0.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 100??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 18.50 (470.00mm) |