B57350K102J
5S-B57350K102J
B57350K102J
NTC THERMISTOR 1K OHM 5% COIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B57350 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3930K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 180mW |