B57276K0123A028
5S-B57276K0123A028
B57276K0123A028
NTC THERMISTOR 12K OHM 2% PROBE
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 12k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3760K |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 100??????C |
| Power - Max: | 500mW |