B57231V2103K60
5S-B57231V2103K60
B57231V2103K60
NTC THERMISTOR 10K OHM 10% 0402
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 4390K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4470K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 150mW |