B57220K502J
5S-B57220K502J
B57220K502J
NTC THERMISTOR 5K OHM 5% COIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3560K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 180mW |
| Length - Lead Wire: | - |
| Mounting Type: | Clamp On |
| Package / Case: | Coin 2.9mm Dia x 1.3mm W |