B57164K0680J000
5S-B57164K0680J000
B57164K0680J000
NTC THERMISTOR 68 OHM 5% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 68 |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3050K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 450mW |
| Length - Lead Wire: | 1.42 (36.00mm) |