B57164K0470K055
5S-B57164K0470K055
B57164K0470K055
NTC THERMISTOR 47 OHM 10% DISC
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 47 |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 2900K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 450mW |