B57164K0152K000
5S-B57164K0152K000
B57164K0152K000
NTC THERMISTOR 1.5K OHM 10% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1.5k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3900K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 450mW |
| Length - Lead Wire: | 1.42 (36.00mm) |