B57164K0102J001
5S-B57164K0102J001
B57164K0102J001
NTC THERMISTOR 1K OHM 5% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3730K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 450mW |