B57153S0200M051
5S-B57153S0200M051
B57153S0200M051
NTC THERMISTOR 20 OHM 20% DISC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 20 |
| Resistance Tolerance: | ??????20% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 170??????C |
| Power - Max: | 1.4W |
| Length - Lead Wire: | 0.98 (25.00mm) |