B57150K1242J000
5S-B57150K1242J000
B57150K1242J000
NTC THERMISTOR 120K OHM 5% COIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 120k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4170K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 180mW |
| Length - Lead Wire: | - |
| Mounting Type: | Clamp On |
| Package / Case: | Coin 6.8mm Dia x 1.2mm W |