ABNTC-0402-103J-3950F-T
5S-ABNTC-0402-103J-3950F-T
ABNTC-0402-103J-3950F-T
NTC THERMISTOR 10K OHM 5% 0402
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3950K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 100mW |