Thermistors - NTCAmphenol Advanced Sensors 3006-165.9-55-G100
3006-165.9-55-G100
5S-3006-165.9-55-G100
3006-165.9-55-G100
NTC THERMISTOR 250 OHM 10% DO213
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 3006 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 250 |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)