Thermistors - NTCHoneywell Sensing and Productivity Solutions 192-503QEW-A01
192-503QEW-A01
5S-192-503QEW-A01
192-503QEW-A01
NTC THERMISTOR 50K OHM 0.5% BEAD
| Series: | 192 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 50k |
| Resistance Tolerance: | ??????0.5% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3348K |
| Operating Temperature: | -60??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 1.50 (38.00mm) |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors