Thermistors - NTCHoneywell Sensing and Productivity Solutions 173-502GAF-301
173-502GAF-301
5S-173-502GAF-301
173-502GAF-301
NTC THERMISTOR 5K OHM 5% 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | 173 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3550K |
| Operating Temperature: | -60??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors