173-103LAD-301
5S-173-103LAD-301
173-103LAD-301
NTC THERMISTOR 10K OHM 2% 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:173
Resistance in Ohms @ 25??????C:10k
Resistance Tolerance:??????2%
B Value Tolerance:??????1.3%
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3750K
Operating Temperature:-60??????C ~ 125??????C
Power - Max:-
Length - Lead Wire:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors