Thermistors - NTCHoneywell Sensing and Productivity Solutions 120-104KAE-Q01
120-104KAE-Q01
5S-120-104KAE-Q01
120-104KAE-Q01
NTC THERMISTOR 100K OHM 3% PROBE
| Series: | 120 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 100k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 1.25 (31.80mm) |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors