Thermistors - NTCHoneywell Sensing and Productivity Solutions 120-102EAJ-Q01
120-102EAJ-Q01
5S-120-102EAJ-Q01
120-102EAJ-Q01
NTC THERMISTOR 1K OHM 20% PROBE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 120 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1k |
| Resistance Tolerance: | ??????20% |
| B Value Tolerance: | ??????2.6% |
| B0/50: | 3442K |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3518K |
| Operating Temperature: | -60??????C ~ 300??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 1.25 (31.80mm) |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Package / Case: | Cylindrical Probe |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors