Thermistors - NTCHoneywell Sensing and Productivity Solutions 112-105PAJ-B01
112-105PAJ-B01
5S-112-105PAJ-B01
112-105PAJ-B01
NTC THERMISTOR 1M OHM 20% BEAD
| Series: | 112 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1M |
| Resistance Tolerance: | ??????20% |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 0.38 (9.60mm) |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors