Thermistors - NTCAmphenol Advanced Sensors 03006-535K-145-G100
03006-535K-145-G100
5S-03006-535K-145-G100
03006-535K-145-G100
NTC THERMISTOR 1M OHM 25% DO213
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 3006 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1M |
| Resistance Tolerance: | ??????25% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4661K |
| Operating Temperature: | -50??????C ~ 204??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)