Home All Products Sensors, Transducers Proximity SensorsOmron Automation and Safety E2F-X1R5F1 10M
E2F-X1R5F1 10M
5S-E2F-X1R5F1 10M
E2F-X1R5F1 10M
SENS PROX M8 1.5MM PNP-NO 10M
Product Description
Packaging:E2F
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.059 (1.5mm)
Output Type:PNP-NO
Response Frequency:3-Wire
Shielding:2kHz
Material - Body:Shielded
Voltage - Supply:Plastic
Termination Style:10 V ~ 30 V