E2E-X14MD1-M1GJ
5S-E2E-X14MD1-M1GJ
E2E-X14MD1-M1GJ
SENS PROX M18 14MM DC2W-NO
Product Description
| Packaging: | E2E |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.551 (14mm) |
| Output Type: | NPN-NO |
| Response Frequency: | 2-Wire |
| Shielding: | 400Hz |
| Material - Body: | Unshielded |
| Voltage - Supply: | Nickel-Plated Brass |
| Termination Style: | 10 V ~ 30 V |