Proximity SensorsOmron Automation and Safety E2A-M30KS15-M1-B3
E2A-M30KS15-M1-B3
5S-E2A-M30KS15-M1-B3
E2A-M30KS15-M1-B3
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP
Product Description
| Packaging: | E2A |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.591 (15mm) |
| Output Type: | PNP-NC/NO |
| Response Frequency: | 3-Wire |
| Shielding: | 250Hz |
| Material - Body: | Shielded |
| Voltage - Supply: | Nickel-Plated Brass |
| Termination Style: | 10 V ~ 32 V |