Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions TSCSFNN030PGUCV
TSCSFNN030PGUCV
5S-TSCSFNN030PGUCV
TSCSFNN030PGUCV
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 26.25 mV (5V) |
| Accuracy: | ??????0.15% |
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 12 V |
| Port Size: | Male - 0.19 (4.78mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 115 PSI (792.9 kPa) |