Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRRN060PD2A3
SSCMRRN060PD2A3
5S-SSCMRRN060PD2A3
SSCMRRN060PD2A3
| Packaging: | TruStability? SSC |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ??????60 PSI (??????413.69 kPa) |
| Output Type: | I2C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | Male - 0.08 (1.93mm) Tube |
| Port Style: | Dual |
| Features: | Barbed |
| Termination Style: | Amplified Output |
| Maximum Pressure: | Temperature Compensated |
| Operating Temperature: | Surface Mount |
| Package / Case: | ??????250 PSI (??????1723.69 kPa) |