Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions SSCMNNN030PAAA3
SSCMNNN030PAAA3
5S-SSCMNNN030PAAA3
SSCMNNN030PAAA3
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? SSC |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.33 V ~ 2.97 V |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | 60 PSI (413.69 kPa) |