Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions SSCMNNN015PASA3
SSCMNNN015PASA3
5S-SSCMNNN015PASA3
SSCMNNN015PASA3
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SMT
Product Description
| Packaging: | TruStability? SSC |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output Type: | SPI |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | 30 PSI (206.84 kPa) |