Pressure Sensors, TransducersHoneywell Sensing and Productivity Solutions SSCDJNN015PAAA5
SSCDJNN015PAAA5
5S-SSCDJNN015PAAA5
SSCDJNN015PAAA5
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Product Description
| Packaging: | TruStability? SSC |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????0.25% |
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Size: | Male - 0.09 (2.34mm) Tube |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | PC Pin |
| Operating Temperature: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Supplier Device Package: | 8-DIP (0.524 |
| Other: | 13.30mm),Side Port,8-DIP, |