Pressure Sensors, TransducersSSCDANV015PA2A5 SSCDANV015PA2A5-ND
SSCDANV015PA2A5-ND
5S-SSCDANV015PA2A5-ND
SSCDANV015PA2A5-ND
| Pressure Type: | Active |
| Operating Pressure: | Absolute |
| Output Type: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Output: | I2C |
| Accuracy: | 12 b |
| Voltage - Supply: | ??????0.25% |
| Port Size: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Port Style: | Male - 0.19 (4.93mm) Tube |
| Operating Temperature: | PC Pin |
| Package / Case: | 30 PSI (206.84 kPa) |