P51-750-S-Y-MD-20MA-000-000
5S-P51-750-S-Y-MD-20MA-000-000
P51-750-S-Y-MD-20MA-000-000
SENSOR 750PSIS 7/16 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin