P51-750-S-F-MD-5V-000-000
5S-P51-750-S-F-MD-5V-000-000
P51-750-S-F-MD-5V-000-000
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT 5V MINI
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/4 (6.35mm) NPT
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin