P51-750-S-B-D-20MA-000-000
5S-P51-750-S-B-D-20MA-000-000
P51-750-S-B-D-20MA-000-000
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin