P51-750-A-S-P-20MA-000-000
5S-P51-750-A-S-P-20MA-000-000
P51-750-A-S-P-20MA-000-000
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20 MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 1/4 (6.35mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin