P51-750-A-S-I12-5V-000-000
5S-P51-750-A-S-I12-5V-000-000
P51-750-A-S-I12-5V-000-000
SENSOR 750PSI 22MM 1/4-18 5V 12
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 1/4 (6.35mm) NPT