P51-750-A-AA-P-4.5V-000-000
5S-P51-750-A-AA-P-4.5V-000-000
P51-750-A-AA-P-4.5V-000-000
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:750 PSI (5171.07 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin