P51-75-S-I-I12-4.5V-000-000
5S-P51-75-S-I-I12-4.5V-000-000
P51-75-S-I-I12-4.5V-000-000
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:75 PSI (517.11 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF