P51-75-S-AF-I12-5V-000-000
5S-P51-75-S-AF-I12-5V-000-000
P51-75-S-AF-I12-5V-000-000
SENSOR 75PSIS 9/16 UNF 5V 12
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:75 PSI (517.11 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 9/16 (14.29mm) UNF