P51-75-A-U-I12-5V-000-000
5S-P51-75-A-U-I12-5V-000-000
P51-75-A-U-I12-5V-000-000
SENSOR 75PSI 5/8 7/16-20 5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:75 PSI (517.11 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF