P51-75-A-B-I12-5V-000-000
5S-P51-75-A-B-I12-5V-000-000
P51-75-A-B-I12-5V-000-000
SENSOR 75PSI 1/8-27 NPT 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:75 PSI (517.11 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT