P51-500-S-S-I12-4.5V-000-000
5S-P51-500-S-S-I12-4.5V-000-000
P51-500-S-S-I12-4.5V-000-000
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - 1/4 (6.35mm) NPT